Шахматистите ни отново шампиони на малките селища

0

Без нито една загуба, шахматистите на Свиленград отново станаха шампиони на малките селища. 24-те Държавни игри се проведоха в с. Аспарухово, община Дългопол. Отборът на ШК „Шахматен център Свиленград 2013“ победи последователно Попинци, Суворово, Белослав и Вълчи дол. Така в крайното класиране спечели първото място с 15 т. от 16 възможни, без да допусне загуба.

Шахматният турнир се проведе отборно  по системата всеки срещу всеки с контрола 25 минути на състезател. Всеки отбор се състоеше от четири основни състезатели плюс една резерва. В турнира взеха участие пет отбора. Нашият отбор игра в състав: Стефани Данаилова, Костадин Янков, Максим Петков, Антония Тонева и Атанас Петков.

Капитанът на отбора – Стефани Данаилова и Анелия Тонева спечелиха първото място съответно на първа и четвърта дъска. Най-малките участници от нашия отбор Костадин Янков и Атанас Петков участваха за първи път, но се представиха отлично, като от 4 т. спечелиха 3,5 т.

Това беше петото участие на свиленградчани в Държавните игри на БААС, като досега отборът спечелени четири първи места и едно второ място.