Бронзов медал за свиленградския бадминтон от Габрово

0

Бронзов медал завоюва Стефани Данаилова при своето първо участие в Националната верига по бадминтон – втори кръг, който се проведе в Габрово. В дисциплината жени единично четвърто ниво тя успя да се класира на трето място от общо пет състезатели.

Много добре се представиха Анелия Георгиева и Стефани Данаилова в дисциплината двойки жени четвърто ниво. В групата те се класираха на първо място, след като победиха отбора на Козлодуй с 2:1 гейма  и отбора на Разград с 2:0. На четвъртфинала победиха  отбора на Севлиево с 2:0, но на полуфинала загубиха със същия резултат от двойката на Гълъбово. В малкия финал  загубиха спора за бронзовите медали след добра игра и останаха на четвърто място от общо 11 двойки жени.

Другата наша състезателка Мариела Николова игра тандем с Димана Недева от София, но въпреки положените условия не можаха да излязат от групата. Добре игра и двойката Пеньо Василев – Симеон Христов, които за първи път участваха заедно на турнир при мъже двойки  четвърто ниво.