Общо 10 медала за шахмата от турнирите в Раднево и Харманли

0

С общо 10 медала се завърнаха децата от свиленградската шахматна школа от турнирите по ускорен шах, които се проведоха в Харманли и Раднево. Турнирите се проведоха в седем кръга с контрола 15 минути плюс 5 секунди на ход.

Най-добре на турнира в град Раднево  „Контур Глобал“ се представи Дамян Дамянов, който в турнир „Б“ постигна 5,5 точки и зае второто място от 26 деца до 8 г. Освен със сребърен медал Дамян беше награден с шахматен часовник.

В „А“ турнира участваха 78 деца от цялата страна. Сребърни медали завоюваха Стефани Данаилова /момичета до 14 г./ и Анелия Георгиева / момичета до 16 г. С бронз се окичи  Антония Тонева /момичета до 16 г./.

На турнира в град Харманли отново нашият представител при най-малките Дениз Илиев завърши с най-много точки – 5,5. в турнир „Б“.  Той спечели бронзовия медал в конкуренцията на 20 деца до 8 г.

В турнир „А“ участваха 32 деца от цялата страна. Най-добре се представиха Максим Петков /момчета до 14 г./ и Стефани Данаилова / момичета до 14 г./, които спечелиха златните медали. Максим беше награден и с купа от организаторите за най-добре представил се състезател при 14-годишните момчета. Непосредствено след тях с 4,5 т.се нареди Антония Тонева /момичета до 12 г./, която спечели сребърен медал. Тримата заеха четвърто, пето и шесто място в крайното класиране.

Бронзови медали спечелиха Атанас Петков /момчета до 10 г./ и Добромир Георгиев /момчета до 14 г./.

Добре се представи и Пламен Сарандиев, за когото това беше и първо състезание извън община Свиленград.