Златен медал за шахмата от „Тракийско конче”

0

Златен медал и отлично представяне за Анелия Георгиева на силния турнир „Тракийско конче“ в Стара Загора.  В турнир „А“ при деца от 9 до 16 години участваха 67 деца с ЕЛО до 1600 точки. Анелия постигна 4 победи от 7 кръга и успя да спечели първото място при играещите момичета и златния медал.

На крачка от спечелването на медал беше и Максим Петков, който с актив от 4 т. остана четвърти от 11 момчета до 12 г.

Другите двама представители на ШК „Свиленград център 2013“ Атанас Петков и Константин Янков също постигнаха актив от 4 точки. Атанас зае пето място, а Константин- осмо място от 31 момчета до 10 години.

Много силно игра нашият шахматист Дамян Дамянов при децата до 8 години в турнир „Б“- общо 29 деца. Той  постигна 4 победи, 1 реми и 2 загуби и с актив от 4,5 точки зае седмото място в крайното класиране.