Три общини участваха в шахматен турнир в Свиленград

0

Три общини взеха участие в шахматния турнир „5 ОКТОМВРИ“. Община Свиленград участва с 13 шахматисти, община Ивайловград с 12, а община Харманли с 10 шахматисти. Турнирът беше за деца до 16 години и се проведе в 7 кръга с контрола 25 минути на състезател.

Състезанието протече при много добра организация в спортна зала Свиленград и след близо 7 часова борба победители и носители на купата станаха: Дамян Дамянов – деца до 8 г.  – Свиленград, Валери Петков – деца до 10 г. – Харманли, Лора Стайкова – момичета до 10 г. – Харманли, Максим Петков – деца до 12 г. – Свиленград, Ралица Петкова – деца до 14 г. – Ивайловград, Ивона Кинева – деца до 16 г. – Ивайловград, Марина Атанасова – момичета до 16 г. – Ивайловград.

Ръководството на клуба благодари на община Свиленград за осигурените купи, медали и грамоти. Специален плакет получи и състезателят на Свиленград Пламен Сарандиев. Пламен и този път остана до края на турнира и изигра всичките си партии. Община Свиленград го награди с плакет за най-волеви състезател.