Двама играчи на Свиленград 1921 са отстранени след загубата от Карнобат

0

Свиленград 1921 допусна тежка загуба на „Колодрума” с 0:4 от отбора на Карнобат. Още в началните минути играчите в червено-черно контролираха играта, задържаха повече топката и не допуснаха сериозни проблеми пред своята врата. Така след една ситуация, крилото Димитров проби от дясно и направи 0:1. След това играчите на домакините, водени от Иван Ангелов – Сарандето, натиснаха своите съперници, но до попадение не си стигна. При няколко атаки се откри възможност за гол на гостите от ФК Карнобат. През втората половина на първата част и второто полувреме резултатът стана 0:4.

Като основна причина за загубата в събота от ръководството на клуба изтъкнаха неспазване на тактическата дисциплина от страна на футболистите. Целият отбор вчера е бил глобен, а двама от футболистите са били освободени. Това са Стоян Маринов – централен защитник и вътрешният халф Николай Николаев.

В следващия кръг е дербито на областта, където „Димитровград 1947“ ще се изправи срещу ФК „Свиленград 1921“ на 6-ти април от 17:00 часа.