Връчиха служебно Купа „Трети март” на „НИЛ”

0

„Силктекс” напусна терена минути преди финала

Отборът на „НИЛ” стана победител и носител на купа „Трети март” за 2016 г. от турнира по футбол на малки вратички в Свиленград. Финалният двубой със „Силктекс” почти завърши 1:1. С попадения се разписаха Иван Ангелов за „зелените” и Ради Димитров за „сините”. В последните минути от срещата обаче, отборът на „Силктекс” напусна терена, заради грубо фаулиране на техен играч. Така служебно бе дадена победа за „строителите” за крайното 4:1.

Отборът на „НИЛ”, и миналогодишен шампион в турнира, получи още грамота и парична награда от 250 лв.

Организатор на турнира е Общинска администрация Свиленград, а мачовете се играха на спортната площадка “Изгрев”. В продължение на 11 дни, 15 отбора мериха сили в любителската надпревара. Финалните мачове се играха навръх Националния празник на България.

Навръх 3 март се състоя и връчването на наградите. Награждаването извърши зам.-кметът на Свиленград – Мария Костадинова. Второ място, грамота и парична награда от 150 лв. получи отбора на “Силктекс”, трето място, грамота и парична награда от 100 лв. получи тима на “Моста”, а четвърто място и грамота заслужи отбора на ”Бурденис 93″.

В края на турнира се връчиха и индивидуални призове. Грамота за най-добър вратар получи Емил Даракчиев. Призът „най-добър голмайстор” спечели Христо Стефанов за 19-те си точни попадения, а за най-проспериращ играч от турнира грамота заслужи Чавдар Христов.