Силктекс грабна купата след 5 години очакване

0

Отборът на Силктекс грабна купа „Трети март” в традиционния футболен турнир на малки вратички. Те надиграха другият финалист Евротранс с 3:1. Головете за победителите отбелязаха Христо Стефанов – Гундито, Георги Георгакиев и Асен Вълков – Парапината. Човекът със смазващата левачка Георги Стефанов грабна и голмайсторския приз, след като успя да наниже 18 точни попадения в надпреварата.

„Пета поредна година очакваме победа, каза капитанът на победителите Иван Казаков. Досега стигахме до финал, но малшанса ни спохождаше. Много сме радостни и ще празнуваме тази вечер”.

Абонираният досега за първото място в този турнир тим на Али Баба този път се задоволи с третото място. Гебранци, каквото е прозвището на тази селекция, се наложи с 2:0 над Бурденис – 93 в малкия финал.

Всички отбори дариха паричните си награди от турнира в подкрепа на учителя по история Кирил Станков, който се нуждае от бъбречна трансплантация в Русия. Така сумата, събрана за лечението му се увеличи с 800 лв.

Огромен интерес имаше и тази година към футболния турнир. В него участваха 16 отбора с общо 160 състезатели.